ThickBox 3.1 !

Arkadaşlar merhaba, bu lightbox ve benzerlerini kullananlar ve sorun yaşayanlar olmuştur kesin. Başka bir jquery eklentisiyle vs birlikte çalıştırmaya çalıştığınızda naz yapıyor diyor ki ya o çalışır, ya ben !

Ee bizde onu dinleyecek değiliz, ya içindeki çakışmaya meyilli kodları ayrıştırırız çalıştırmaya başlarız, yada o nazlı yârdan vazgeçip alternatiflere yöneliriz.

Bende sitemde kullandığım ve adını devamlı unuttuğum, bumpbox mı bumbbox mı diye devamlı düşündüğüm eklentiyi yeni yaptığım bir sitede kullanayım dedim. Fakat o da ne, bizim eklenti naz yapmaz mı ! İnat etti çalışmıyor, bende dedim buralarda benim dediğim olur, gittim lightbox kullanmaya. Fakat o da bumpbox’tan farklı değildi. O da çalışmadı. Sonra uzuuuun olmayan araştırmalar sonucunda ibox diye birşey buldum. Güzel hoş birşeydi, istediğim gibi de çalışıyordu, mozilla-ie-chrome-safari vs ne bulsam denedim çalıştı, dedim işte bu ! Ben gene galip geldim, başardım !

Fakat sonraki gün sonunda bir ses geldi, “bu eklentide sorun var çalışmıyor ! ” diye.. Şaşırsammı, gene kesin ie’nin mallığıdır diye mi düşünürken karşı taraf belalımız ie7 de sorun olduğunu söyledi. Geçen gün ie6′da bir sorun yoktu oysaki. Benim ie düşmanı sevgilim hiç güncelleme yapmadığından ie6’da denemiş oldu farkında olmadan 🙂

Neyse sonra baktık gerçekten ie7 de sorun var. Başladım kurcalamaya, dakikalar, saatler geçti yok, çalışmıyor. Kendi forumunda baktım ie7’de olmuyor diyen çok, cevap yok.

Bende dedim bu iş böyle olmaz, yeni yollar aramalıyım, ben bunu başaracağım arkadaş, başka yolu yok dedim kendi kendime. Önce Fatih Çamcıoğlu’na sordum geçen gün yaptım dedi ama sonra Fatih’e ulaşamadım 😛 Sonrasında Naim Tufekçi ‘ye sen daha önce kullandın mı, böyle birşey yaşadın mı dedim ve lightbox’ta vs css’ler çakışıyor bazen onlara bak dedi. Bende tamam bakıyorum diyerekten başladım araştırmaya, ve karşıma thickbox çıktı birden bire, lightbox ararken bunu buldum, dedim bir deniyeyim lightbox’tan önce..

Ve o da ne ! Çalıştı..

Çokta sorunsuz du..

Yada bana öyle geldi..

Ama beni mutlu etti ya gerisi önemli değil çok fazla. 😀

Neyse arkadaşlar konu nereden nereye geldi, anlayacağınız bu thickbox beni büyük bir sorundan kurtardı, ve sonunda tekrardan başarmamı sağladı. ! 😀

Tamam biraz çok uğraşmış olabilirim ama olsun, gene ben kazandım sonuç olarak 🙂

Neyse uzatmadan bu thickbox‘ın adresini vereyim : http://jquery.com/demo/thickbox/

Sizde böyle bir sorun yaşarsanız bir 5 dakikanızı ayırıp bu eklentiyede şans verin derim.

Bol kodlu günler ! 🙂

diye birşey buldum. Güzel hoş birşeydi, istediğim gibi de çalışıyordu, mozilla-ie-chrome-safari vs ne bulsam denedim çalıştı, dedim işte bu ! Ben gene galip geldim, başardım !

Genel olarak web üzerine yoğunlaşan, gaza gelmek için müzik dinleyen, amatör olarak resim çekmeye çalışan, bir yandan özel bir şirkette çalışıp, diğer yandan da okumaya devam eden sıradan bir ölümlü. He bide buraların sahibi.

4 comments On ThickBox 3.1 !

  • Örneğini vs atma imkanım yok fakat yardımcı olabilecek bir kaç kişi önerebilirim.
    Size mail attım ve fb. üzerinden eklemiştim yardımcı olmak için ama..?

  • ya ben vs de kullanmak istiyorum indrdm thicbox 3.1i fakat kullanamıyorum hata veriyo sitemi 25 mayısta vercem yardım lütfennn yoksa sınıfta kalcamm :(((

  • Evet bende yazarken öyle bi duyguya kapıldım 😀
    Msn’den söylersin sorun değil =P

  • hehe sanki hikaye okudum 🙂 bi atasözü vardır ama burda söylenmez. onun için azmin zaferi diyerekten geçiştiriyorum 🙂

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.