Starbucks’ta daha ucuza kahve içmek

Starbucks bildiğiniz gibi kendi üretimi olan, yaklaşık 250 gram olarak paketlenmiş, farklı tatlarda ve yoğunlukta kahveler satmaktadır. Evinde, iş yerinde veya başka bir yaşam alanında kahve makinesi olanlar bu kahvelerden alıyor ve kullandığı makineye göre çekilmesini isteyip, hediye olarak 1 adet starbucks kahvesini alıp, içip güzelce uzaklaşıyor ve hayatına devam ediyor.

Fakat burada atlanılan, her Starbucks’da geçerli olan ama yaygın olmadığı için bilinmeyen, kahvenizi daha ucuza getirmenizi sağlayan bir uygulama var. 🙂 

Demin satın alıp uzaklaştığınız kahve paketiyle Starbucks’a her geldiğinizde, sizin için bu kahveyi ücretsiz hazırlıyorlar. Zaten bir starbucks kaşığı, bir fincan filtre kahve için aşağı yukarı 8-10 gram kahve alıyor. Yani bir paketten ortalama 25 bardak kahve içebilirsiniz demek oluyor bu. Eğer sütlü içmeyi sevenlerdenseniz küçük bir fark ile kahvenizi bu şekilde de içebilirsiniz.

Yani bu yöntemle 22.5 TL’ye 25 bardak filtre kahve + 1 adet hediye olarak verilen küçük boy istediğiniz Starbucks kahvesi içmiş oluyorsunuz.

Hemde isterseniz tek başınıza, isterseniz 10 kişilik bir arkadaş grubunuz için bu şekilde kahve söyleyin. Hepsini sizin pakedinizden kullandığı için Starbucks açısından hiç sorun değil.

Özellikle öğrenciler ve evi yakın olup sürekli Starbucks’a uğrayanlar için çok güzel bir fırsat.

 

Ama not düşmeden edemeyeceğim, ülkenizde de şöyle de bir gerçek var ki, oradaki çalışanların tutumu yüzünden bu çoğu yerde uygulanamayabiliyor. Yok yoğunuz, yok o oldu, bu bitti vs gibi bahaneler yüzünden bu uygulamadan faydalanamayabilirsiniz.

 

Genel olarak web üzerine yoğunlaşan, gaza gelmek için müzik dinleyen, amatör olarak resim çekmeye çalışan, bir yandan özel bir şirkette çalışıp, diğer yandan da okumaya devam eden sıradan bir ölümlü. He bide buraların sahibi.

2 comments On Starbucks’ta daha ucuza kahve içmek

 • Hello Kevin Johnson,

  Your secret is safe with us, we will not share it with many people.

  Happy Days 🙂

 • Kevin Johnson

  Hello,
  I’m Starbucks CEO Kevin Johnson. Are you aware that you have caused us great harm by revealing this big secret? So we have decided to close the coffee shops in Turkey. 🙁

  Sincerely,
  Kevin Johnson
  Starbucks CEO

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.