Şikayet : Sadecehosting.com pişmanlığım

Yıllardır rahat bir şekilde çalıştığım sadecehosting firması, el değiştirip Equinix‘e geçtiğinden mi, yoksa içerideki personelin ilgisizliğinden mi bilmiyorum ama şu anda resmen rezalet bir durumda. Eskiden kısa sürede hallettiğim işleri, hadi bir sonuca varamasam bile muhattap olduğumda kısa sürede aldığım cevapları şimdi alamıyor, zorla konuşturmaya çalışıyorum resmen. Bu kadar şikayet edeceğim aklımın ucundan bile geçmezdi fakat öncesini bilen birisi için bu yapılan büyük bir rezalet bence.

Eskiden iyi-kötü kullandığımız  my.sadecehosting.com adresindeki hesabımla, yeni domain almak istediğimde yeni panellerine yönlendirdiler. Bunu anlarım, bir geçiş sürecindeler, eskisine destek vermeyi kesip yeni dünyada hayatlarını sürdürmek isteyebilirler, normal birşey. Ama normal olmayan konu bu hesapların birbirinden farklı davranacağını, şu anda birleştiremediğini söylemeleri. Aynı firmadan bir sürü domainim var, fakat bunları yönetmek için paneller arası dans etmem gerekiyor, saçmalık. Ya tam anlamıyla bir yere geçersin, yada bitmedi ise bu işlemi yapmaz, düzgün çalışan yerden devam edersin.

Bir yönlendirme işlemi bu kadar sürmemeli !

Onu geçtim sonrasında ise basit bir yönlendirme işlemi için açtığım desteğe saatler sonra veya eski panel üzerinden cevap verdikten sonra dönüş yaptılar.
Bu saçma şikayet e konu olan 316909 numaralı destek kaydımı 06.09.2016 17:40:49 tarihinde açtım, son mesajı 07.09.2016 16:23:23 tarihinde yazdım fakat hala cevap vermediler.
Üstelik ben eski panel üzerinden yeni bir destekle bu konuda sona kadar ulaşmışken, kendileri yeni panel üzerinden cevap verip, aynı talebi buradan yapmamı istediler fakat gene cevap alamıyorum.
Bu basit işlem bile bu kadar uzayabiliyor ise, ben karmaşık bir işlem istesem kim bilir nasıl bir sonuç alacağız.
Demek ki, önceden güvendiğin bir yer olunca bile binlerce kere düşünüp, buna göre hareket etmek gerekiyormuş.
Ek : ( 08.09.2016 – 10:24 ) Aha siteleri de gitmiş;
sadecehosting-hata
Ek2 : ( 08.09.2016 – 10:27) Site gelmiş. Birde 10:14’de şikayetvar.com’dan şikayetiniz firmaya iletildi dendikten sonra 10:27’de arandım. Umuyorum bu sorun çözülecek.
Ek3 : ( 08.09.2016 – 13:37 ) Yönlendirme işlemi sonunda çözülebildi. Ama ne çevremdekilere ne de kendim artık burayı kullanmayı düşünmüyorum.

Genel olarak web üzerine yoğunlaşan, gaza gelmek için müzik dinleyen, amatör olarak resim çekmeye çalışan, bir yandan özel bir şirkette çalışıp, diğer yandan da okumaya devam eden sıradan bir ölümlü. He bide buraların sahibi.

3 comments On Şikayet : Sadecehosting.com pişmanlığım

 • Bedir Aydemir

  SH üzerindeki sunuculardan yoğun spam alıyorum. IP bloklamaktan yoruldum.
  SH’e sorunu ilettiğimde ise inanılmaz bir ilgisizlik. Nede olsa para alıyorlar ya spamda yapsa umurlarında değil.
  En son tüm IP bloklarını engelletirecekler bana.

  Kısacası evet gittikçe kötü bir firma oluyor.

 • Satılma işleminden sonra herkesin sorunları arttı, umarım yakında düzelir..
  Geçmiş olsun, kolay gelsin.

 • Çalıştığım şirkette SH’den kabin kiraladık yaklaşık 4 – 5 sene kendileriyle beraber çalışıyoruz fakat son zamanlarda elektrik kesintileri meydana geliyor hiç bir şekilde açıklama yapılmıyor. En son elektrik kesintisinde bizimle çalışan Türkiye’de büyük bir firmanın sunucunda sabit diskleri arızalandı. Arızalı sabit diskleri tekrar başlattık fakat sayelerinde yedeklerin aktarılması sunucunun tekrardan yapılandırmasına kadar yapılması gerek oluşan işler ortaya çıktı. Akşam saatlerinde işlemlere başlamamız gerekiyor ve yine Data centerda sabahlayacağım. Teşekkürler SH.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.