“Neresi dolu be bu disk’in?” diyorsanız..

.. sende bendensin. Hiç bir şey yüklemediğin halde, bomboş (olduğunu tahmin ettiğin) sürücüde bile bu saçma salak hata sizinde başınıza geliyordur. Hemde ısrarla “yok abi bir oyun, bi office, bide bla bla yüklü sadece al bak” dediğiniz halde.

İşte benimde tonla karşıma çıkan bu soruna karşı neyin ne kadar yer kapladığını bulmak için demin denk geldiğim ve kullanımının basit olduğundan (ve sonra bende buraya bakıp hatırlamak için) sizlerle paylaşayım, sizde öğrenin/kullanın da adamların yaptığı bir işe yarasın dedim.

Programı yüklemek için GetFoldersize‘ın web sitesine gidin ve download’a tıklayarak onu indirin.

Kullanımı oldukça kolay olan program, PC’nizdeki tüm klasörlerin ne kadar yer kapladığını hesaplıyor ve bunları yüzdeler olarak size gösteriyor. Program açıldığında hangi sürücünüzde ne kadar boş alan olduğunu göreceksiniz. Gördükten sonra da bakın işe yaramaz bu, yada bu log, aa bu update şeysiymiş vs ne derseniz bir silin de ortam bir ferahlasın, rahat rahat kullanın bilgisayarınızı.

Hadi rasgele.

Genel olarak web üzerine yoğunlaşan, gaza gelmek için müzik dinleyen, amatör olarak resim çekmeye çalışan, bir yandan özel bir şirkette çalışıp, diğer yandan da okumaya devam eden sıradan bir ölümlü. He bide buraların sahibi.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.