Mini Masal…

Bir varmış bir yokmuş.. Evvel zaman içinde.. Kalbur saman içinde.. Develer tellal iken, pireler berber iken.. Ben aşkımın beşiğini tıngır mıngır sallar iken..

Ülkenin birinde bir Kara Prens varmış. Uzun boylu, yakışıklı, cesur,korkusuz, iyi kalpli, sevecen ama sert mizaclı bir prensmiş..

Bir gün ufak bir yanlış anlama sonucu, hiç tanımadığı bir ülkenin prensesiyle tanışmış.. Kara Prens ava çıktığında kolunu sıyırıp geçen bir okla irkilmiş. Okun geldiği yöne baktığında, Prenses’i görmüş. İlk görüşte hoşlanmışlar birbirlerinden..

Atak olan Kara Prens, Prenses’i hemen alabalık yemeye davet etmiş.. Önce temkinli yaklaşıp kabul etmeyen, sonra kalbine söz geçiremeyip kendini naza çeken Prenses, sonunda Kara Prensin ısrarlarına dayanamayıp daveti kabul etmiş.. Harika bir gün geçiren Prenses ve Kara Prens, o günün sonunda artık birlikteymişler..

Birlikte yavaş yavaş hayatlarını paylaşmaya başlamışlar.. Alışmışlar önce birbirlerine, konuşmalarına, yaşam tarzlarına.. Sonra aynı hayatı paylaşmışlar.. Ortak zevklerinin üzerine düşerken, ayrı zevklerini de birlikte denemeye başlamışlar.. Hayatı paylaştıkça birbirlerine olan aşkları artmış. Sevgileri büyümüş.. Ufak tartışmalar hemen kapanır olmuş.. Büyük tartışmalar çok uzamamış..

Zaman içinde aşmayı başaramadıkları anlaşmazlıklar sonucu ayrılan Kara Prens ve Prenses, birbirlerinin özlemine, ve kendilerinde bıraktıkları etkiye dayanamayıp tekrar bir araya gelmişler.. ( Bu yaklaşık 6 7 kez böyle devam etmiş. )

Farklıymış Kara Prens ve Prenses.. Önem verdikleri şeyler farklıymış ama bu farklarla sevmişler birbirlerini..

Bir gün.. Herhangi bir gün değil, 2 sene önce tanıştıkları gün, Kara Prens Prensesine evlenme teklifi etmiş kendinden beklenmeyecek romantiklikte.. Herşeyi o kadar güzel ayarlamış ki.. Bir ferman yazmış Prensesi gözyaşlarına boğan.. O gözyaşları arasında yüzünü aydınlatan parlaklıkta bir elmas yüzükle etmiş teklifini.. Romantik ve asil… Şaşkınlıktan ve içinde bulunduğu duygusal yoğunluktan sıyrılan Prenses, teklifi kabul etmiş..

Masalın devamı daha sonra.. Asıl hikaye bundan sonra başlıyor…

Genel olarak web üzerine yoğunlaşan, gaza gelmek için müzik dinleyen, amatör olarak resim çekmeye çalışan, bir yandan özel bir şirkette çalışıp, diğer yandan da okumaya devam eden sıradan bir ölümlü. He bide buraların sahibi.

1 comments On Mini Masal…

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.