Mclaren LPG’li Yeni Aracını Tanıttı

Vodafone McLaren Mercedes Formula 1 Takımı, 2011 Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda yarışacak yeni aracı MP5-25’i İngiltere’deki merkezinde tanıttı. Kaportası ve kanatları büyük ölçüde yenilenen araçtaki en büyük değişiklik ise yakıt olarak LPG kullanılması.

“Benzine Can mı Dayanır?”

Düzenlenen törende pilotları Lewis Hamilton ve Jenson Button ile yeni araçlarını tanıtan McLaren ekibi, sürekli artan

benzin fiyatları nedeniyle artık LPG’li araca yöneldiklerini açıklayarak herkesi şaşırttı. McLaren ekibinin patronu Ron Dennis durumu “Benzine can mı dayanır yahu? İki gün üst üste depoyu aynı fiyata dolduramaz olmuştuk.” şeklinde değerlendirirken, eski Dünya şampiyonu Hamilton ise “LPG’ye geçmemiz iyi oldu ama km’de 5 lira yakmamız da normal değildi, o kadar ustaya götürdük eski arabayı, yine de bir şey bulamadılar…” diyerek şikayetlerini dile getirdiler.

Basın toplantısında ayrıca Formula1’e katılmanın ateş pahası olmasında da yakınan Ron Dennis, arabanın safi masraf olduğunun altını çizerek, “Aslında taksi kullansak daha ucuza gelir.” sözleriyle, Formula1 yönetimine de yarışlardan çekilme konusunda gözdağı verdi.

“Soğuk Havalarda Biraz Zor Marş Alıyor”

Toplantıda hazır bulunun bir diğer isim olan Mclaren F1 Teknik Ekip Lideri Paddy Lowe ise, LPG’li araçlardaki performans problemiyle ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. “Performans problemine karşı hiçbir masraftan kaçınmayıp sıralı sistem taktırdık” şeklinde konuşan Lowe, “bi tek soğuk havalarda motoru ilk çalıştırırken biraz sıkıntı oluyor, marşa 2-3 defa basmak gerekiyor ama motor devrini aldıktan sonra yine canavar gibi gidiyor araba” diyerek kalkış dışında bir sorun yaşamayı beklemediklerini belirtti.Aranızda bu neydi ya diyenler olabilir. Zaytung.com’da bu ve daha fazla yalan haber bulabilirsiniz 😀 Biraz reklamını yapmış gibi oldum ama gerçekten tavsiye edebileceğim bir yer orası zaman geçirmek için çok iyi bir kaynak 😀

Kaynak : Zaytung.com

Genel olarak web üzerine yoğunlaşan, gaza gelmek için müzik dinleyen, amatör olarak resim çekmeye çalışan, bir yandan özel bir şirkette çalışıp, diğer yandan da okumaya devam eden sıradan bir ölümlü. He bide buraların sahibi.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.