Klibe Sansür..

Ülkemizde herşeyde rtük kendini belli etmese olmuyor, son olarak Umut Kuzey’in yaptığı Amerika’yı eleştiren klip bundan etkilendi.Amerika’yı eleştiren klipte kafaya geçirilen çuval sahneleri sakıncalı bulundu. Klibin Kültür Bakanlığı’nın onayından geçtiğini belirten şarkıcı Umut Kuzey sansüre anlam veremediğini söyledi. Irak savaşında görev yapmış olan “Çöl Aslanı” lakaplı eski Amerikan askerininde rol aldığı klipte her ırktan bir kişinin kafasına çuval geçiriliyor. Klibin bazı sahnelerinde ise şarkıyı çalmak isteyen müzisyenlerin elleri kalın iplerle bağlanıp müzik yapmaları engellenmek isteniyor.

Ancak klibin ilerleyen bölümlerinde kafalarına çuval geçirilenler büyük bir öfke ile çuvalı çıkartıyor. Elleri bağlanan müzisyenler ipleri koparıp müzik aletlerine kavuşuyorlar. Klipte Amerikan askerlerinin savaş bölgesindeki gerçek görüntüleri kullanılmış..

İşte o klip :

Genel olarak web üzerine yoğunlaşan, gaza gelmek için müzik dinleyen, amatör olarak resim çekmeye çalışan, bir yandan özel bir şirkette çalışıp, diğer yandan da okumaya devam eden sıradan bir ölümlü. He bide buraların sahibi.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.