Kiğılı Mağazasıyla ilgili yaşadığım sorun

Biliyorsunuz 10 nisan benim doğum günümdü ve her doğum günü gibi çeşitli hediyeler aldım ve bazıları bana olurken bazıları beden sorunu vs oldu, herkesde olabileceği gibi. Bu sorunlardan biri de ananemin bana Kiğılı’dan almış olduğu gömlekti. Bu gömleği değiştirmek için gittiğimde yaşanan rezillik üstüne attığım maili sizlere sadece isimleri ve tlf.ları gizlilik amacı ile saklıyorum gerisi aynen aşağıdaki gibi.

Merhabalar,

17.04.2010 tarihinde M beden klasik düz siyah gömlek hediye olarak alınmış ve tarafıma verilmiştir. Fakat bu alınan ürünün bedeni bana uymadığı için 25.04.2010 saat 16:30 civarında Capitol Şubenizde hem beden hemde klasik kesim olan gömleği dar kesim başka bir gömlek ile değiştirme amacıyla gittim.
Mağazanıza girdiğimde bana yardımcı olmak için K.A*** G*** isimli personeliniz geldi ve bu isteğimi belirttim. Tamam diyerek değiştirme kartını alarak kasada değişim için gerekli işlemleri yaparak bana istediğim gömleği ve dar kesim olduğunu tekrardan onaylatıp, açılmamış bir halde getirdi. İstediğiniz gömlek bu diyerek ne denettirerek nede herhangi bir fiyat farkı olduğunu bana söyleyip bilgilendirmedi. Ardından ben alacağım ürünü denemek, olmadı benzer kalıpta ve bedende bir gömlek ile denemek istediğimi belirtince bir dar kesim gömlek verip bunu denememi istedi. Ben gömleği deneyip, dar olduğunu söyleyince, tamam size verdiğim gömlek bunun bir üst bedeni zaten o tam olur size diyip gömleği bana o şekilde denettirmiş oldu.
Fakat ben alacağım gömleğin tam bedenini üzerimde görme hakkımın olduğunu söyleyince de o bedende istediğim gömleğin olmadığını ve verdiği gömleğin bana olacağını iddia ederek o gömleği almamı belirtti. Ama ben alacağım gömleğin bana olup olmayacağını görmek, nasıl olacağını denemek istediğimi söyleyince, o beden ve kalıpta başka gömlek olmadığını ve bana gösterdiği gömleği de açamayacağını belirtti. Ben isteğimi tekrarladım ve tekrardan kapalı haldeki gömleğin açılamayacağını söyledi. Bende o halde önce bu gömleği alıp, eskisiyle değiştirme işlemi yapıp, sonrasında bu gömleği deneyip ve olmazsa başka bedenle değiştirmemle, daha deiştirme işlemi yapılmadan o gömleği denemem arasında fark olup olmadığını sordum ve tekrardan sadece gömleği açamam cevabını aldım. Ve sonrasında kasa civarında konuşmamızı takip eden başka bir personel, K.A*** G*** isimli personelinize içeride başka bu şekilde gömlek yokmu diye sordu ve bu K.A*** G*** isimli personeliniz mağazanın içeride diye söyledikleri deponuza gidip başka bir gömlek getirdi. Ve bu gömlekte benim getirmiş olduğum gömlekle aynı olan M beden klasik kesim bir gömlekti. Bende kendi alacağım gömleği deneme hakkım olduğunu tekrarlayıp söylediğimde, en sonunda sinirli bir şekilde bana verdiği gömleği açıp verdi, bende bu bana vermiş olduğu gömleği denedim fakat personelinizin belirttiği gibi gömleğin bana tam olması yerine bu gömlek gene dar olmuştu. Bunu söyleyince kasaya gidip mağazanızda o ürün varmı diye sorgulatıp tekrar doğru bedeni getirmesi 10 dakikadan fazla sürdü. Bu arada bu olayı şikayet olarak müşteri formunuza yazarken gelen K.A*** G*** isimli personeliniz bana gömleği verip, denememi istedi. Ben gömleği verirken “Adımı da yaz, yanlış yazma, K*** A*** G***(*)” diyerek dalga geçercesine ve yaptığı hatanın farkında değilmiş gibi üstüne daha da bu şekilde hareket ederek hem benim vaktimi daha fazlasıyla boşuna çalmış hemde çok çirkin bir duruş sergilemiştir.
Daha sonradan gömleğin bana tam olduğunu görüp, bu gömleği alma işlemini gerçekleştirirken bir yandan da şikayetimi müşteri formunuzun arka yüzünde bu işlem için ayrılmış alana yazıyordum, ve hala K.A*** G*** isimli personelin başımda durup istersen yaka kartımdan bak, doğru yaz, ve alt tarafta kişisel bilgilerin bulunduğu alanı da tam doldur da geçerli sayılsın diyerek hem dalga geçer bir havada ortamı daha da germesi sonucu formu da alıp daha sonra doldururum diyerek işlemlerimi tamamlanmış mağazanızdan ayrılıp, formu daha uygun bir anımda getirip formların bulunduğu kutuya atacaktım. Ama Ç*** (Soyadını şu anda hatırlamamaktayım) isimli personeliniz şikayetimi şu anda yapmamı, daha sonraya bırakmadan şimdi yazıp bırakmamı isteyerek bitirmemi istemiştir. Bu hareketleriyle ben formu doldurup kutuya atınca, oradan alınıp sizlere iletilmeyeceğini düşünmemi sağladılar. Ben formu da bıraktıktan sonra işlemlerim bitip kapıya kadar Ç*** isimli personelinizle gelmiş ve K.A*** G*** isimli personelin yaptıkları için özür dilemiş ve ben mağazadan ayrılınca da içeriye girmiş ve işine devam etmiştir.
Ben mağazadan ayrıldıktan sonra 0*** *** ** ** numaralı cep telefonumda 0*** *** ** ** numarasından en sonuncusu 25.04.2010 saat 17:04’te olmak üzere 4 tane cevapsız çağrı aldığımı gördüm ve 17:07 saatinde bu numaraya dönüş yaptım. Sonrasında arayan Capitol’de bulunan mağazanızdaki bir personel çıktı ve bana aldığım gömlek ile getirdiğim gömlek arasında fiyat farkı olduğunu belirtip 25.04.2010 akşamına kadar mağazaya uğrayıp ödeme yapmam gerektiğini söylemiştir. Fakat bu fiyat farkı ne mağazaya girdiğimde, ne işlem tamamlanırken nede çıkarken Ç*** Bey’le konuşurken söylenmemiş, daha sonradan telefonum aranarak söylenmiştir.Ben telefonda konuştuğum kişiye bu fiyat farkı neden en başta söylenmedi diyince, yaşanan olaylar sırasında unutulmuş olabileceğini söyledi fakat bu olaylar ben gömleği ilk denemeyi yaptıktan, kendi istediğim gömleğin bedeninde bir gömlek istememden sonra başlamıştır. Bana gömleği denemeden önce bilgi verilse belki de bu gömleği almayıp ona göre başka işlem yapacaktım fakat bana bu fark söylenmeden, gömleği satın almam istenerek, bu şekilde bir satış yöntemi gerçekleştirilmek istenmiştir.
Burada telefon numaram sizlere iletilmesi gereken formdan alınmıştır. Ve mağaza çalışanlarının bu işlemi yaparken içinde şikayetim bulunan formun size ulaştırılacağından süphe edip bu maili atmış bulunmaktayım.
Bu olayla ilgili gereken işlemlerin yapılmasını talep eder, gereğinin yapılmasını arz ederim.

*Şu anda personelinizin ismini tam hatırlamamaktayım. K*** A*** G*** diye hatırladığım için K.A*** G*** yazmış bulunmaktayım. Ama Capitol AVM’de bulunan mağazanızdaki personel isimlerini sorgulatırsanız veya 25.04.2010 saat 16:30 ile 17:00 civarındaki güvenlik kamerası kayıtlarını kontrol ederseniz personelinizi ve yaşadığım bu olayı sizde görmüş olacaksınız.
Tekrardan ilginiz için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Diye uzun ve açıklayıcı bir mail atmıştım.Ve bu sabah yani olaydan bir gün sonra 26.04.2010 tarihinde dün bu maili yollamış olduğum [email protected] ‘den geri dönüş yapıldı ve..

Sn. Cemal Bey, Öncelikle giyim tercihinizi KİĞILI’dan yana kullandığınız için teşekkür ederiz.

Yaşamış olduğunuz durum için öncelikle özür dileriz. Şikâyetiniz Bölge Müdürümüze iletilmiş olup kendileri tarafından size geri dönülecektir.

Saygılarımızla.

G*** Y***
Kiğılı Giyim Tic. A.Ş.
Müşteri İlişkileri ve Kart Yönetimi Sorumlusu
Yedipınarlar Mh. Otomotiv Cd.
No:3 Çayırova / Kocaeli
262 658 ** **

diye bir mail aldım. Ve bu mailin gönderilmesinden 26 dakika sonra Capitol Avm Kığılı Mağazası müdüründen bir telefon aldım ve..

Gereken işlemin personele uygulandığını, yaşanan olay için üzgün olduğunu ve bu olay yüzünden özür dilediğini, o sırada kendisi yemekte olduğu için bu olayı akşam hem yazmış olduğum formdan hemde göndermiş olduğum mailden okuyup öğrendiğini ve sonrasında gerekli işlemleri yaptığını ve uygun bir anımda mağazalarına uğrayıp benimle tanışmak istediğini, tekrardan olay için üzgün olduğunu ve bana yapılan işlemin terbiyesizce olduğunu, sonuna kadar haklı olduğumu söyleyip telefonu kapadı.

Sonuç olarak dün 5 dakikalık bir iş için beni hem orada yarım saat bekleten, hem sinirlerimi boşuna geren personel hakkettiği cezayı almış oldu, hemde en ufak şeyde bile sinirlerime hakim olup doğru yolu izlersem kaybettiğim zaman ve gerginliğim düzelmese bile olayın kahramanlarının gerekli cezasını alabileceğini anladım.

Hee bir daha Kiğılı’dan gider alışveriş yaparmıyım, sanmıyorum o ayrı konu ama bu olay gerekli yerlere bildirildi ve benden özür dilendi vede gerekli işlem o personele yapıldı ya gerisi çok önemli değil şimdilik.

Gidip tüketici mahkemesine yada en basitinden şikayetimvar.com a da bunu yazabilirdim ama gerek duymadım o kadar..
Neyse, bir daha böyle bir olayı ne ben yaşarım nede siz böyle bir olayla karşılaşırsınız umarım.

Sağlıcakla kalın..

Genel olarak web üzerine yoğunlaşan, gaza gelmek için müzik dinleyen, amatör olarak resim çekmeye çalışan, bir yandan özel bir şirkette çalışıp, diğer yandan da okumaya devam eden sıradan bir ölümlü. He bide buraların sahibi.

8 comments On Kiğılı Mağazasıyla ilgili yaşadığım sorun

 • Merhabalar,

  Şikayetinizi ürünleri satın almış olduğunuz Kiğılı mağazalarına yaparsanız daha yararlı bir cevap alabilirsiniz. Ne yazıkki bende sizin gibi bir müşteri olduğumdan bu konuda yardımcı olamayacağım.

  Saygılarımla.

 • Ismini vermek istemeyen şikayetçi

  Kiğılı dan aldigim bütün ürünlerin rengi attı bundan dolayı Kiğılı dan şikayetçiyim

 • Merhabalar,

  Ben Kiğılı mağazasıyla hiçbir bağlantısı olmayan, sadece şikayeti olan bir müşteriyim.
  Bu ve benzeri şikayetleriniz için ne yazıkki birşey yapmam mümkün değil. Yetkili kişilere bu şikayetlerinizi iletmeniz daha yararlı olacaktır.

  Saygılarımla.

 • SAYIN kIĞILI YÖNETİCİLERİ BEN AYDIN FORM MAGZASINDAN KAZAK ALDIM. ANCAK KAZAKTA AŞİRI TÜYLENME OLDU VE ATLETİMİ TAMAMEN TÜĞLENDİRDİ 28 KASIM2012 GÜNÜ MAGZANIZA VERDİM MERKEZE GÖNDERDİLER ANCAK İADESİ OLUMSUZ GELDİ. SİZ İŞÇAMARIŞINIZI SİMSİYAN YAPAN KAZAK GİYORSANIZ BENDE GİYEÇEGİM. BEN ÜRÜNÜNÜZÜ GER ALMADIM . SİZE İADE EDİYORUM DEDİM. SAYIN BAŞGANIM CEVABINI BEKLİYORUM MAGDURİYETİMİN GİDERİLMESİ ARZUSUYLA . ŞONPİYON FB……

 • Merhabalar.
  Ben Kığılı yada başka bir mağazanın temsilcisi yada başka birşeyi olmadığımdan size yardımcı olamayacağım. Durumu mağaza da bu işle ilgilenen kişilere bildirmeniz durumunda sorununuz daha kısa sürede çözebileceklerine inanıyorum.
  İstanbul’da hatta Türkiye’de olsam size bu konu hakkında daha fazla yardımcı olmak isterdim ama ne yazıkki şu anda bulunduğum konumdan internete girmem bile sorun oluyor ve size yardımcı olmam gerçekten çok zor.

 • şahmettin başkaya

  kigılı ankara keçiören şubesinin yıllardır müşterisiyim 50 tlye kıravat aldım daha sonra rengini beyenmedim değiştirmek istedim keçiören miğros keçiören belediyesinin karşısındaki migros şubesinden benden fişini istediler kaybettim dedim kıravatı değişmediler yıllardır müşterisi olduğum şubeye 50 tl değerindeki kıravaıtımı değişmediler müşteri memnuniyeti göz önünde bulundurularak kravatımın değiştirilmesi hususunu rica ediyorum.şahmettin başkaya

 • Merhabalar;
  Ben belirtilen marka/mağaza ile çalışmadığım için ne yazıkki size yardımcı olamayacağım. Size en yakın kiğılı mağazasından yada kendi sitesinden yardım alarak istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum.

 • kiğılı’nın tüm ürünlerini begeniyorum. ama bana 12 tane ( erkek ) gömlegi lazım. gömlekleriniz indirime girdiği zaman haberdar olmak istiyorum mümkün ise.. teşekkür ederim..

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.