İspanya’da taraftar olmak

Ya top İspanya’yı çok seviyor yada bizden baya bir nefret ediyor.

Adamların ligleri desen, seviye belli, koskoca La Liga. Maçları bir Premier lig seviyesinde değil belki ama orta seviyedeki takımları bile biraz zorlasa bizim ligde namağlup şampiyonluğa oynar. (He Premier lig’dekiler içinde geçerli tabi bu.)

Hadi ligi geçtim, Avrupa’ya bakınca gene adamlar lider. Şampiyonlar ligi finali Atletico Madrid – Real Madrid, Uefa Avrupa ligi finali ise Sevilla – Benfica. Yani son 4’de 3 İspanyol. Hatta öyle ki Valencia, Sevilla ile değilde Benfica yada Juventus ile eşleşmiş olsa finalde belki 4 tane İspanyol olacaktı. Daha ne kadar büyük olabilir ki bir lig. 20 takımın 3ü en büyük kupalarda zirvede.

E milli takımları da zaten kopmuş gidiyor, dünya kupası olsun, avrupa şampiyonası olsun son şampiyon onlar. Bu sene gene favoriler arasında.

İspanya’da taraftar olmak sadece takımların bu zirvedeki yerleri yüzünden değil, içindeki oyuncular yüzünden de mükemmel birşey olsa gerek. Her hafta çıplak gözle Messi’yi, Ronaldo’yu, Arda’yı, Diego Costa’yı, Xavi’yi ve daha nicelerini izleme fırsatın var. İzlerken ki konforu saymıyorum bile, Türkiye’den sonra orada en dandik yer bize loca gelir.

Neyse, daha fazla deşmeyeyim bunu. Belki günün birinde bir sihirli değnek değerde bizde böyle oluruz, kim bilebilir.

Genel olarak web üzerine yoğunlaşan, gaza gelmek için müzik dinleyen, amatör olarak resim çekmeye çalışan, bir yandan özel bir şirkette çalışıp, diğer yandan da okumaya devam eden sıradan bir ölümlü. He bide buraların sahibi.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.