Hayat bir garip.. Yazı daha da garip.

Ek olarak yazdığım, en sondaki yazıyı başa alma ihtiyacı duydum çünkü vakit kaybı olabilir, çok saçma bir yazı olabilir, ama blog benim yazıyorum arkadaş kim ne diyebilir ki buna 😀 Neyse işte yazı da burada.. 😀

Hayat garip.. Gerçekten çok garip. Ne zaman “İşte bu !” desem, o olayın sonu “Hasssktr ya gene mi ! “ ile bitiyor. Ve bu olaylar artık beni çıldırtıyor.
Tam aradığım fikir bunu yapmalıyım, hayata geçirmeliyim hevesi ile başlanır bir işe, bir web projesine örnek olarak, <mesleğim gereği örnek bu geldi aklıma>.. Sonra bununla ilgili araştırma yaparsın, bakarsın nasıl bunu en güzel yaparım diye. Ne koyabilirim içine, neyle süslerim diye. Fikirleri buldukça bulursun, genişletirsin projeni ürettikçe üretirsin. Senin için mükemmel birşey olmuştur artık o. “İşte bu !” dersin..
Herşey mükemmel, artık ekibimi toplayıp bu işi hayata geçirmeliyim dersin. Aklındakileri kağıda dökersin, işe başlamak için son hazırlıklarını yaparsın..Herşey çok güzel gider.. Projeni anlattığın herkes beğenir, tebrikleri alırsın, mutlu olursun, daha bir gaza gelip daha heyecanla başlamak istersin bu işe..
Taki bir benzerini görünceye kadar.. İşte o an ağzından çıkan cümle bellidir..
“Benim fikrim di o, nasıl olabilir ki abbbiii..”
“Off, ben yapacaktım bunu, adamlar gene önce davranmış..” vs gibi ufak sitemler, yada kendini kaptırmana göre daha büyük sitemler edebilirsin.
Ama bu olay başına 1-2 yada artık 5. den fazla keredir geliyorsa diyeceğin cümle bellidir. “Hasssktr ya gene mi !”..

Bu olayı en basitinden bir proje için örnek verdim. Herkesin başına bununla ilgili bir yada birkaç olay gelmiştir en azından diye.

Bunun çeşitli versiyonları da yok değil tabi.
En basitinden bir kız yada erkek arkadaşınız olur.
Daha önce onun gibisini görmemiş yada tanımamış olabilirsiniz bu yüzden de ilk gördüğünüzde sizi fiziğiyle, görünüşüyle belki muhabbeti ile <vs.> etkiler ve “İşte bu ! yıllardır aradığım kişiyi buldum ” dersiniz. Onunla birlikte geçen günler güzeldir en başta, sonra bu güzel günleri mutlu aylar kovalar.. Ama birden bire o aşık olduğunuz insan artık ilginizi çekmemeye başlar ve o da sıradan gelir size zaman içinde. Aranızdaki bütün iletişim kopmaya başlar, ayrılırsınız. Sonra tekrardan yeni ilişkiler olur hayatınızda, devamlı birileri girer hayatınıza “İşte bu !” dediğiniz, ve sonradan baktığınızda elinizde sadece mutlu anılar kalır, eğer daha sonradan hatırlamak isteyeceğiniz bir ilişkiye sahip olduysanız tabi.

Yada benim gibi aynı insanlarla 2-3 yada 5 kere tekrardan birleşir, her seferinde “İşte bu ! Bu sefer şu şöyle olacak, bu böyle olacak..” dersiniz. Ama geçen zaman, değişen birşey olmadığını gösterir aslında.. Hep sonunda, <her seferinde farklı da olsa> bir sorun çıkar ve belkide ilk zamandan beri beklenen son “Hasssktr ya gene mi !” cümlesi ile ortaya çıkar.

Projenizde olduğu gibi aşk hayatınızda da bu 2 cümle peşinizi bırakmaz.
E iş yaşamında da bu olay farklı olmuyor.

Bir iş yerine giriyorsun, ilk başta konuştuğunda “Of be süpermiş abiiii”, “Tam kafama göre bir yer..”, “İşte bu !” cümleleri dökülür ağzınızdan.
Benim gibi iş yerini sahiplenen biriyseniz cümleleriniz bu şekilde, belki biraz daha fazla cümlelerle olur.
İlk zamanlar daha da artar bu mutluluk cümleleri, herşey gitgide daha da güzel gelir.
Ama aradan zaman geçer.. Ufak tefek sorunlar baş gösterir.. Dayanırsın bunlara, çünkü sen mutlusundur gerisi önemli değildir o anda ne olursa olsun.
Sonra bu sorunlar seni aşar ve aileni / çevreni etkilemeye başlar. Asabileşirsin istemeden belki, herşeyi aksatmaya başlar etrafına negatif enerji saçarsın. Artık ne sen mutlu olursun, ne çevrendekiler. Bu kötü havanın sonu da bellidir aslında.. “Hassktr ya gene mi !” cümlesinin pek uzak olmadığını gösterir bunlar yavaştan..
Ve öyle de olur..
Bir işte bu dediğin işin sonu da aynı şekilde gelir..
Bunlar sadece örnekti, hayatın her alanında bu böyle olabilir.
Mesela bir futbol maçında da karşısına çıkabilir bu insanın. Diyelim ki kalecin kötüdür, salak saçma goller yer takımın. Kalecini değiştirsin, bir kaç güzel maçtan sonra “İşte bu !” dersin, fakat o da yakında aynı şekilde hatalar yapmaya başlayabilir. O an dudaklarından dökülen söz hayatın her alanındakinden farklı olmayacaktır..

Belki de benim bu blog’a birşey yazma çabalarım gibi olacaktır bu olay.
Aklıma güzel bir konu gelir, “İşte bu !” güzel bir konu buldum sonunda der, konuya girerim.. Ve sonuç olarak şimdiki gibi saçma bir yazı çıkar ortaya.. Şu anda dudaklarımdan dökülen cümleler sizce farklı mı ki? Tabiki hayır.. “Hasssktr yaaa gene miii !!” diye biraz daha uzuyordur belki o kadar..

Bu hayatın her alanında böyle dediğim gibi. Örnekler daha da çoğalır.
Bir sınava girersiniz, “İşte bu !” dersiniz.. ama sonuçlar açıklanana kadar..
Yada bir şarkı mesela, çok güzel bir giriş yapmıştır şarkıya şarkıcı..“İşte bu !” dersin, ama sonuç hüsran olabilir..
Yada ne bilim, bir kız/erkek.. Resimlerini görürsün çok beğenirsin. “İşte bu !” dersin.. Ama konuşmaya cesaret edemezsin. Ya bu da diğerleri gibi olursa, ya en son cümlem gene aynı olursa, ya “Hasssktr ya gene mi!” olursa diye korkarsın ve bütün cesaretin kırılır. Yada ya cevap alamazsam, bu daha kötü olur der, cesaret edemezsin.
Bu önceki yaşadıkların yeteri kadar canını sıktığı için, yeni şeyler yapmaya, yeni kişilerle konuşmaya cesaret edemezsin. Belki senin için çok daha güzel olacaktır bunlar ama yapamazsın.. Belki bir kez daha aynısını yaşamaktan korktuğun için, belki de başka bir fikir yüzünden..

Ama aslında ne kadar çok engel çıksada, canımızı sıkacak olay yaşasakta o an istediğimizi yapmamız gerek gibi.
Hayatı bu şekilde keyifli bir şekilde yaşarız.
Tamam belki sonuçlarında gene “Hasssktr ya gene mi!” der aynı olayları yaşarız, gene canımızı sıkan sonuçlar ortaya çıkar belki, belki de son olaylarımda yaşadığım gibi hep olumsuz cevaplar alırız.
Ama bunları yaşadık diye herşeye korkarak yaklaşmak da olmaz..

..

..

Bu arada birşeyler yazamazken ben, kafamı dağıtmayı başaran arkadaşlarıma da teşekkürü bir borç bilirim..
<ayrıca burda da bir “Hassktr ya gene mi!” dedim, birşeyler yazamazken konum dağıldığı için. Alın size canlı örnek işte, güzel bir fikir bulup “İşte bu !” ile girmiştim blog’uma, sonra yazdıkça saçmaladım ve sonuç..>
..

Neyse abi, blog’umu okuyanda yok zaten ben yarıda kesiyorum konumu, devam etmeye üşendim valla 🙂
Kafama eserse sonra devam ederim.
Buraya kadar okuyan varsa ona teşekkür ettim, koskoca öpcüğü kondurdum yanacığına 😀
Ahanda bu şarkıda benden gelsin o okuyana : Demir Demirkan – Resim

..

Ayrıca, yarın sabah askerlik şubesinde işim var, daha önce ne yoklama için nede başka birşey için gittim. Bana orada sen nerdeydin bu zamana kadar, hadi gel askersin artık derlerse işte o zaman bu şans için koskoca bir “Hassktr ya gene mi!” diyeceğim ki bu çok fena olacak 😀
Neyse Allah korusun, öyle birşey olmaz inşallah 🙂

Genel olarak web üzerine yoğunlaşan, gaza gelmek için müzik dinleyen, amatör olarak resim çekmeye çalışan, bir yandan özel bir şirkette çalışıp, diğer yandan da okumaya devam eden sıradan bir ölümlü. He bide buraların sahibi.

10 comments On Hayat bir garip.. Yazı daha da garip.

 • Hadi öyle olsun bahalım. 😀

 • ömer güven

  öle belletmeden okurum ben =)

 • Evet orada da koskoca bir “Hasssktr yaa gene mi !” dedim, iyi tahmin ettin..

  Ve bilirsin tabi, en çok sen yanımdasın nerdeyse, o yüzden bilmenden daha doğal birşey yok gibime geliyor ama neyseeee.. 😀

  Ve Öyle yaptım umrumda değil, bende yazmıyorum zaten bu aralar vakit bulup, kaldı öyle. Arada belki yazarım bundan sonra. 😛

  Ve okuyorsun sen gizlide olsaaa, bilirim ben seniii 😀

 • ömer güven

  ben bu yazıyı sen askerlik şubesine gittikten sonra okudum =) o zaman gene koca bi hassiktir gene mi demişsindir dostum 🙂

  bu iki kelimeyi ne kadar çok söylediğini ben biliyorum ve aynı şekilde bende yaşıyorum yani en basitinden şunu yazarken şuanda olduğum ofiste “hassiktir gene mi!” nese durum bundan ibaret zaten…

  hem sittir et kimse okumasın ben okuyorum yeter =) bende arada kafama esince okuyorum ya ayrı bişey 😛

  la bide normalde okumam dedim ama hepsini okudum 😀

 • Anaaa..
  Sanki birşey dedik hatuna bak.
  Sen bahane arıyormussun ben naptm

 • dahada ne okurum nede yorum yaparım nede ziyaret ederim hıhh ! sadece böle trip yaparım !

 • Tamam tamam okumuşsundur birşey demedim 😀 😀

 • o kadar okudum beaa 😀

 • anca işine gelen kısmı al zaten 😀

 • yanağımaaaa koccamann öpücüğümü kaptımmm 🙂

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.