Yorum şeysi değişikliği

Eskiden, çook eskiden diye başlamak isterdim ama bildiğin abartı birşey olurdu. Çünkü bildiğin 5 dakika yani 300 saniye önce gibi bir süreye dayanıyor bu çoook eskiden lafıyla kastetmek istediğim şey.
Yazdığım bir saçmalığa yada yararlı bir şeye yorum yapanlar eskiden isim, mail falan giriyordu. ( Aslında üye olana böyle birşey istemiyor ama ben üye yaptırmıyorum yada üyelerimi siliyorum zaman zaman. Bu konuda da pişmanım desem gene abartmış olurum. ) Neyse. Dedim ki bunu çoğu site gibi bende artık fb comment’leri yani facebook’un yorumları gibi göstereyim, yorum yapacak olanlar hiç uğraşmadan ( uğraşmadan diyorum çünkü artık neredeyse hepimiz facebook’ta günün 24 saati çevrim içi yani kullanıcı girişi yapmış haldeyiz. Yalansa yalan diyin. )
İşte bende eski yorum şeklini kaldırıp yerine hazır olan facebook yorum şeysini koydum. Belki biraz geç oldu ama bunu bende ekliyim dedim ve ekledim. Aslında bana yararlarından birisi de birisi yorum yaparsa bunu anında fb’ta da göstereceğinden belki ben yokken sitemde birşeye yorum yapan olurda ben buralarda yokken yada birşey yazmadan da siteye giren çıkan olsun dedim.
Sanırım kötü de düşünmedim. Yani bence kötü değil ki yaptım. Orjinal yorum şeysini de kaldırdım gitti valla 😀
Ayrıca bu kodu isteyenlere de not olaraktan kodu vereyim.

<? $adres = 'http://' . $_SERVER['SERVER_NAME'] . $_SERVER['REQUEST_URI'];?>
<div id="fb-root"></div>
<script src="http://connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1"></script>
<fb:comments href="<?=$adres?>" num_posts="5" width="500"></fb:comments>

Hadi öptüm yanacıklarınızdan. Sağlıcakla kalın.

Birde şu anda bakınıyorum başka şeylerde eklersem not olaraktan eklerim buraya, belki ilgilenen çıkar 😀

Sonradan Ek: Bildirim falan gelmediği için yazılanlardan haberdar olamadığım için 9 gün sonra kaldırdım. Sevgiler 🙂

Genel olarak web üzerine yoğunlaşan, gaza gelmek için müzik dinleyen, amatör olarak resim çekmeye çalışan, bir yandan özel bir şirkette çalışıp, diğer yandan da okumaya devam eden sıradan bir ölümlü. He bide buraların sahibi.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.