C# Form load işleminde Close sorunsalı..

Merhaba arkadaşlar, uzun zaman oldu burada gene birşey paylaşmayalı ama bilenler var şu sıralar kendi işyerimi açmakla uğraştığım için fırsatım olmuyor ama bu arada unutmamak adına ufak tefek programcıklar yapmaya devam ediyorum her zamanki gibi..
C# da şirketim için ufak bir programcık hazırlarken karşıma çıkan bir sorundu, belki bununla karşılaşan olur yada olmuştur diye buraya yazayım dedim.. Bir form açıp bunun kontrolü sonucunda kullanıcıyı o formdan uzaklaştırıp form u kapatmak istediğinizde ve bu olayı load() işleminde yapmak istediğinizde “this.close()” yazarsanız, benim gibi bu hataya düşerseniz “CreateHandle() yapılırken Close() değeri çağrılamaz.” hatası alırsınız ve uğraşır durursunuz. O yüzden o alana “this.BeginInvoke(new MethodInvoker(this.Close));” bu kodu eklersek bu sorundan kurtuluyoruz.
Ve bazen böyle sıkıcı sorunları ufak kodlarla çözmek gerçekten güzel oluyor. 🙂

Genel olarak web üzerine yoğunlaşan, gaza gelmek için müzik dinleyen, amatör olarak resim çekmeye çalışan, bir yandan özel bir şirkette çalışıp, diğer yandan da okumaya devam eden sıradan bir ölümlü. He bide buraların sahibi.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.