Bugün dünkü hayata devam etmesek mi?

Ve bazen yeni güne değil de, yeni bir hayata açarsın gözlerini adeta.. O denli değişik gelir herşey. Tanımlayamayacağın kadar yabancı, ama aslında bir o kadar da senden.. Ne dünkü sensindir, ne de bugünkü..

Her gün yeni bir hayata başlarsın gibi, aynı zamanda hatta aynı mekanda belki ama bu sefer farklı bir rolde, farklı bir gözle bakarsın dünyaya.
Gariptir hayat, insanlar gibi.
Karmaşık ve garip.

Ne olduğunu anlamadan birşeyin içinde elbet bulmuşsundur kendini. Bir sahnenin tam ortasına düşmüşsündür ama ne önceki hareketini hatırlarsın, ne de sonraki hareketini bilirsin. Kaçamazsın da.. Seni izlediğini bildiğin onca göz üzerinize dikilmişken saçmalama gibi bir lüksünde yoktur. Tek yapabileceğin bir anda o rolü özümseyip, acaba şimdi napacak diye sıradaki hamleni bekleyen gözlere istediğini vermek.

Aslında başta dediğim yeni güne gözünü/gözümüzü açtığımızda da durum farklı değildir. Kendi hayatımızı değil de, çevremizin istediklerine, onların görmek istediklerine göre yön veririz hayatımıza çoğu zaman. Ve böyle böyle benliğimizi kaybeder, toplumun kölesi oluruz. Belki köle tabiri hoş değil, ama duruma geniş açıdan baktığınızda olay budur. Ve aslında düşünürseniz bu duruma gelmek için öyle çok kişilerin sizi yönlendirmesine de gerek yok, bazen sadece tek kişi yeterli olur buna.

Kendiniz olun.
Kararlarınızı siz verin.
Topluma/arkadaşlarınıza/eşinize/dostunuza göre değil, kendinize göre kurun gününüzü.
Daha mutlu olursunuz o istenen rolleri oynamayıp kendiniz olduğunuzda. Bugün gireceğiniz şekli çevreniz değil siz belirleyin. Hayatınıza dün kaldığınız yerden devam edin, başkaları değil, sen kur hayatını/gününü/saatini. Sen belirle herşeyini.
Beynini kullan.
Kim olduğunu hatırla, ne istediğini, neler planladığını ne düşündüğünü, ne için bu noktaya geldiğini hatırla.
Özgür olduğunu hatırla.
Daha mutlu olacaksın, daha bir zevkle sarılacaksın hayata.
Karar vermek mutluluktur, karar ver ve bunu yaşa. Buna göre yaşa !

Genel olarak web üzerine yoğunlaşan, gaza gelmek için müzik dinleyen, amatör olarak resim çekmeye çalışan, bir yandan özel bir şirkette çalışıp, diğer yandan da okumaya devam eden sıradan bir ölümlü. He bide buraların sahibi.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.