Birinin hayatı güzelleştirmek bu kadar kolay aslında..

Aslında bir insanı mutlu etmek, onun için o anı unutulmayacak yapmak çok kolay, bir o kadar da özel bir şey.

Benim bu yazıyı paylaşmamdaki olay da, kanser hastası olan 13 yaşındaki Gohan’a yapılan güzel jest. Bence böyle olaylar arttırılmalı, bir an olsun mutluluk hediye edilmeli herkese. Söylediği sözler bazılarınız için sıradan gelse de, 13 yaşında bu hastalıkla boğuşan bir çocuğun ağzından bunları duymak asla sıradan değil.

“Burada yaşadıklarımı hayatım boyunca unutmayacağım. Sanki hasta değilmişim gibi hissettim. Hastayken çok zor günler geçirebiliyorsunuz, ama artık hayata tutunmam için bir sebebim daha var.”

Bu cümleleri söylemesindeki neden de sıkı bir Villareal taraftarı olan Gohan’a, Celtic’le yapılacak hazırlık maçta bu klubün yaptığı jest. Klüp Gohan’ı davet ettiğinde, sadece tribünde bir izleyici olarak duracağını sanan Gohan, kendini bir anda Villarrealli futbolcularla soyunma odasında buluyor. Burada hayranı olduğu futbolcularla tanışıp 12 numaralı formasıyla karşılaşıyor ve tarif edilemez bir sevinç yaşıyor. Ve bununla da kalmayıp El Madrigal’da futbolcularla birlikte sahaya çıkıyor ve 5-2 lik maçta birde gol atıyor. Golden sonra 13 yaşındaki minik taraftar sevincini Villareal takımının omuzları üzerinde yaşıyor ve maçın devamında yedek kulübesinden maçı izliyor..

Belki hayatında çok daha güzel günler geçirecek, ve tabiki hastalığına bir çözüm değil ama bu bile fazlasıyla güzel bir moral olmuştur Gohan’a.

Video sanırım İspanyolca ama duygular, o görüntüler izlenmeye değer. 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EubTOGR3PWk[/youtube]

Genel olarak web üzerine yoğunlaşan, gaza gelmek için müzik dinleyen, amatör olarak resim çekmeye çalışan, bir yandan özel bir şirkette çalışıp, diğer yandan da okumaya devam eden sıradan bir ölümlü. He bide buraların sahibi.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.