Askerlikte kısa bir 32 Gün

32 gün oldu bugün, askerliğe resmi olarak başladığımdan beri.. Nasıl geçti anlamadım, göz açıp kapayıncaya kadar geçti.. Kendimi önce hava alanından ayrılırken, sonra Samsun’u gezerken hatırlıyorum. Askerlik sanki o aradaki yolculuk gibiydi. Geriye bakınca 1 saat geçmiş, kısa bir yolculuk gibi geliyor güzel anılar ve yeni dostlar kazanabildiğin..
Gelirken buraya rahattım zaten çoğunuzun bildiği gibi, isteyerekte geliyordum çünkü, hiçbir zorlama falan olmadan kendi isteğimle çoğu kişinin bana dediği gibi koşa koşa geliyordum hatta. Planlarım için bu engeli geçmem gerekiyordu bende kenardan dolanmak yerine hızımı iyice alıp üstünden atlamaya karar vermiştim ve 26’sında o büyük sıçramaya başlayıp şimdi adeta yavaş bir gösterimde oradan atlıyorum. Başlangıç güzeldi, 2.30 boyundaki engelde ilk 30 santimi atlamanın şiddetiyle rahat geçtim. Bundan sonra o gazla nereye kadar gideceğiz bilmiyorum ama o 230 a geldikten sonra düşmesi daha rahat olur. Malum zıpladıktan sonra düşmesi kolay oluyor, bende 230 u geçtikten sonra aşağıya doğru gelirken daha rahat olurum inş.
Şimdi uzun uzun herşeyi yazamıyorum tabi, defterime aldığım günlük tarzında notlarım var müsait olduğum bir an olsa onları düzenleyip sizlerle de paylaşacağım ama sanırım bu yemin töreni iznimde yetişmez sanırım. 7 saat sonra teslim olmam gerekiyor çünkü ve yapacak işlerim var daha.
Ayrıca yaptığımız o güzel yemin töreninden sonra gezdiğim yerler olsun, havuza falan gitmemle kendimi adeta bir tatil köyünde hissettim. Sahilde akşam yürürken, güneşlenirken, eğlenirken, her an aklıma o geldi. Sanki askerlikte değilde bir işte çalışıyormuşum, hergün biraz yoğunuz direk o yorgunlukla evimize gelip uyuyoruz ve 30 günlük bu maraton sonunda da kendimizi ödüllendiriyormuş hissine kapıldım. Zaten böyle düşününce de daha güzel geçiyor, askerdeyim birşey yapamıyorum rahat olamıyorum diye düşünsem hiçte hoş olmaz ve bu sadece bana ve çevreme zarar olur. Diğer türlü, yani benim gibi, düşününce rahat olunca, kafana göre de dostların olunca o askerlik sana cennet gibi geliyor. Birşey düşünmen gerekmiyor, denileni yap yeter. Sen kendi çarkını döndürdün mü sorunsuz bir şekilde işliyor herşey. Sorun sende olmasın, gerisi problem değil. Sorunlu olan yeri zaten düzeltecek çok kişi var. Sen işini yap, o zaman herşey çok kolay gelir.
Neyse birden kesiyor gibi olacağım ama hepinizi öpüyorum, benim artık haftalık çarşı izinlerimde başlayacağı için bundan sonra daha bir rahat olacağım inşallah. O zamana kadar görüşmek üzere, rahat uyuyun Vatan bize emanet 🙂

ps. Buda İstanbul’dan Samsun’a gelirken Atatürk Havaalanındaki son resim. 🙂


ps2. Burda da Yemin töreninden sonra arkaya aldık Samsun’u 🙂


ps3. Yemin törenime gelen ve o akşamı birlikte otelde geçirdiğim can dostum güzel insan Ömer Güven’le dağınık otel odamızdan bir resimcik 😀

ps4. Yemin töreninden sonra havuzda iyi geldi (:

ps5. Resimlerin devamı facebook’ta, ekleyin görün. www.facebook.com/burakkasikci

Genel olarak web üzerine yoğunlaşan, gaza gelmek için müzik dinleyen, amatör olarak resim çekmeye çalışan, bir yandan özel bir şirkette çalışıp, diğer yandan da okumaya devam eden sıradan bir ölümlü. He bide buraların sahibi.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.