Dikkat ! Bu yazı güncelliğini yitirmiş olabilir.
Asp.net – Çoklu dosya kaydetme / multiple file upload

Asp.net – Çoklu dosya kaydetme / multiple file upload

 

Çoğu kişi çoklu dosya kaydetme (multiple file upload da derler google’da) işini daha hızlı ve görsel olarak daha güzel olan jquery veya benzer şeyler ile çözüyor, ve bana sorarsanız da daha hoş olan bu. Ama benim kısa süre önce yaptığım gibi önceden tek dosya yüklediğiniz bir alana bir anda çoklu özelliği vermeniz gerekiyorsa ve o anda en kısa yoldan bunu çözmeniz gerekiyorsa normal bir formdaki <asp:FileUpload elemanına AllowMultiple=”true” özelliğini dayayıp, code behind tarafına da 3-5 satır ekstra kod yazıp olayı çözebilirsiniz.

Çözersiniz de, bu kodların ne olduğu o anda aklınıza gelmeyebilir, yada yazdığınız kod blogunda atladığınız birşey vardır, veya daha önce hiç yazmamış olabilirsiniz. Bunlar normal ve basit sebepler, çok üstünde durmaya gerek yok, bunları herkes yapıyor.

En başta .aspx tarafındaki blogumuz şu şekilde olmalı;

ve code behind, yani .aspx.cs tarafında, butona basınca gerçekleşecek olaylarımız da (şu anda yüklenen dosyalarını verme işlemini yapıyorum aşağıda, bu bilgilerle istediğiniz gibi devam edersiniz) şu şekilde geliyor;

İşte bu kadar, devamını getirmek size ve ne istediğinize kalmış.

Burak Kaşıkcı Hakkında

Genel olarak web üzerine yoğunlaşan, gaza gelmek için müzik dinleyen, amatör olarak resim çekmeye çalışan, bir yandan özel bir şirkette çalışıp, diğer yandan da okumaya devam eden sıradan bir ölümlü. He bide buraların sahibi.

One comment

  1. Bu yararli paylasim icin tesekkur ederim.

Yorum yap

Email adresiniz saklı tutulacak. Zorunlu alanlar *

*

Scroll To Top